Новини
Щороку на початку квітня відзначають Міжнародний день птахів, час прильоту пернатих друзів. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї
З птахами пов'язано чи не найбільше народних вірувань, пісень, казок, звичаїв, традицій.
Вони перші приносять нам навесні звістку про зародження ще одного витка життя.
В нашому закладі було проведено годину спілкування "Птахи приносять на крилах весну
Разом з учнями провели цікаву вікторину, а також створили власні малюнки птахів.
Всесвітній день поезії: свято, що об'єднує серця.
Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії – свято, що було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році. Цей день є чудовою нагодою, щоб вшанувати поезію як унікальний вид мистецтва, що здатний передавати найтонші відтінки людських почуттів та думок. Учні Привітівської гімназії долучилися до свята. Всесвітній день поезії – це чудова нагода, щоб зануритися у світ поезії, відкрити для себе нових авторів та насолодитися красою поетичного слова.
Зарічненська селищна рада запрошує на зустріч ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України з фахівцями громади, які безпосередньо реалізовують ветеранську політику в Зарічненській громаді, яка відбудеться 24 березня 2025 року об 11 годині в залі засідань Зарічненської селищної ради (селище Зарічне вул. Центральна,11, ІІІ поверх).
Метою зустрічі є інформування ветеранів війни, членів їх сімей та членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України щодо прав та можливостей згідно чинного законодавства та практичного їх застосування з залученням фахівців установ та організацій громади.
До вашої уваги на зустрічі будуть присутні фахівці:
Касянчик Петро Федорович - начальник відділу обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області
Шкода Оксана Іванівна - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг та допомог управління соціального захисту населення Вараської райдержадміністрації (віддалене робоче місце с-ще Зарічне)
Івашкевич Ірина Іванівна - начальник Зарічненського управління Вараської філії Рівненського обласного центру зайнятості
Гриценко Галина Олександрівна - соціальний менеджер Центру життєстійкості в Зарічненській ТГ
Нікітчук Ірина Григорівна - заступник начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради
Мітітюк Олег Дмитрович - директор КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня»
Кбар Наталія Анатоліївна - директор КНП «Зарічненський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Козловська Людмила Михайлівна – директор Зарічненського центру надання соціальних послуг Зарічненської селищної ради
Чопко Оксана Анатоліївна - адміністратор ЦНАПу Зарічненської селищної ради
Чекун Олена Володимирівна – головний спеціаліст другого відділу Вараського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки
Оленіч Альона Сергіївна - завідувач сектору соціального захисту населення та охорони здоров’я Зарічненської селищної ради
Зустріч відбудеться за участю селищного голови Богдана Квачука, а також запрошені депутати Зарічненської селищної ради.
Під час зустрічі будуть озвученні питання:
медичної допомоги;
працевлаштування, гранти для бізнесу, навчання та здобуття освіти;
соціальні пільги;
пенсійне забезпечення;
психологічна підтримка;
інші питання.
Чекаємо Вас і будемо раді кожному!
Разом ми зможемо досягти більших успіхів!
19 березня 2025 року виповнилося 95 років від дня народження Ліни Костенко – видатної української поетеси, письменниці, мислительки та совісті нашого народу. Її творчість – це не просто поезія, а голос епохи, що надихає, пробуджує свідомість і формує національну ідентичність.
Ліна Костенко "Крила"
Декламує Кирикович Ангеліна, учениця 6 класу
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ.
День людини з великої літери, яка без вагань покинула все задля захисту України.
Ви – різні. Але вас поєднує одне - до зброї вас покликало серце. На таких, як ви, тримається наша країна. І завдяки таким, як ви – Україна вистоїть.
Слава Україні!
Героям Слава!
Департаментом соціального захисту населення Рівненської ОДА здійснюється виконання програм і заходів, спрямованих на забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.
За визначених умов проводиться відбір дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та направлення для оздоровлення і відпочинку до дитячих оздоровчих таборів державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек» (місцезнаходження: Закарпатська область, Хустський район, с. Березники; м. Київ, Пуща-Водиця). За пільговою путівкою направляються діти віком від 7 до 18 років, які належать до таких категорій:
• діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;
• діти осіб, визнаних УБД відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»;
• діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва або внаслідок захворювання, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів;
• діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
• діти з інвалідністю, здатних до самообслуговування.
Для реалізації права на відпочинок та оздоровлення дітей пільгових категорій, зареєстрованих на території Зарічненської територіальної громади, батькам або особам, які їх замінюють, необхідно звернутися до відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради із заявою, до якої надати документи:
• свідоцтво про народження дитини;
• довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника (крім осіб, які мають відмітку у паспорті про відмову від прийняття такого номера або осіб, які мають інформацію про такий номер у паспорті в формі ID-картки);
• витяг з реєстру територіальної громади про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) дитини в територіальних межах Зарічненської ТГ або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
• довідку з місця навчання про те, що дитина дійсно навчається в закладах освіти загальної середньої освіти;
• документ(и), що підтверджують приналежність дитини до відповідної пільгової категорії.
ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК: 050 168 95 71 Євгенія ФЕДЮШКО
Шановні батьки!
З метою запобігання вербуванню ваших дітей спецслужбами росії, прохання розказати їм про небезпеку та методи вербування українських дітей. Ознайомтесь з алгоритмом дій щодо запобігання вербуванню. У своїх бесідах прохання наголосити на ризиках втягування у небезпечні ситуації. Нагадуємо про юридичну відповідальність батьків, яка наступає за вчинення протиправних дій їх дітей.
День народження Тараса ШЕВЧЕНКА
9 березня ми вшановуємо великого українського поета, художника, мислителя та борця за свободу – Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА. Його слово стало символом боротьби за правду, національну гідність і незалежність. Він не лише описував страждання свого народу, а й кликав до пробудження, до дії, до єдності.
Шевченко мріяв про вільну Україну, в якій люди житимуть «без злоби, без насильства». Сьогодні його слова звучать як ніколи актуально. Його вірші підтримують нас у важкі часи, дають силу боротися, надихають на перемогу.
«Борітеся – поборете!» – ці слова стали не просто рядком з вірша, а гаслом нашого народу, який щодня виборює свою свободу. Ми продовжуємо його справу, його мрію – будувати сильну, незалежну, справедливу Україну.
Сьогодні, у час великих випробувань, ми вкотре звертаємося до його творчості, щоб знайти відповіді, підтримку і натхнення. Читаймо Шевченка, пам’ятаймо його заповіт, бережімо рідну мову, культуру та нашу землю.
Слава Україні!
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Це свято відзначається не лише письменниками, а вважається професійним святом прозаїків, поетів, памфлетистистів, публіцистів, журналістів, істориків та блогерів.
Хоч професія письменника і з'явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.
Ми вирішили спитати чи знають наші учні видатних українських письменників
Із метою популяризації вивчення англійської мови, розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, естетичного виховання, духовного багатства учнів, у період із 24 по 28 лютого 2025 року у нашому закладі був проведений Тиждень англійської мови.
Головною метою проведення Тижня є підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови, розширення знань про культуру країни, мова якої вивчається, формування лінгвокраїнознавчоі компетенціі здобувачів освіти.
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Цей день нагадує нам про важливий етап у боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України. 26 лютого 2014 року кримські татари, українці та представники інших національностей вийшли на мирний мітинг у Сімферополі, щоб заявити про своє право жити на рідній землі в мирі та свободі. Їхній спротив проти незаконної окупації Криму став символом незламності і відданості своїй країні.
Сьогодні, у цей пам'ятний день, ми разом з усіма українцями та кримськими татарами віддаємо шану тим, хто відстоював і продовжує відстоювати нашу незалежність і право на власну землю. Ми віримо, що Крим обов'язково повернеться додому, а окупація буде припинена.
Слава Україні! Крим це Україна.
24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на “до” та “після”. Цього дня, три роки тому росія розв’язала повномасштабну війну проти України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку ворог розпочав проти нашої держави ще 11 років тому.
…І вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війна, яка торкнулася кожного… три роки сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… три роки мужності, незламності, героїчного спротиву…
Щиро дякуємо Вам мужні українські Воїни за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.
Все буде Україна
Сьогодні ми з вами відзначаємо чудове свято – День рідної мови.
Це день, коли ми вшановуємо нашу рідну мову – милозвучну, багату, співучу.
Саме вона об’єднує нас, передає мудрість поколінь і зберігає нашу історію.
Мова наша – серця джерело,
В ній і пісня, і казка, й тепло.
Хай лунає вона між людьми,
Берегти її мусимо ми!
Любіть українську мову, спілкуйтеся нею, пишайтеся нею!
День Героїв Небесної Сотні.
Цей день є символом памʼяті про тих, хто віддав життя за свободу, демократію та європейське майбутнє України.
Герої Небесної Сотні стояли за наші права, за гідність, за незалежність, за свободу і майбутнє України. Їхній подвиг назавжди залишиться в серцях українців.
Білі паперові ангели, що з'явилися на деревах, символізують душі Героїв, які тепер оберігають нас з небес. Вони нагадують нам про їхню відвагу, силу духу та вічну пам'ять.
Ми памʼятаємо!
Вічна памʼять і слава Героям Небесної
Сотні!
День Державного Герба України
Сьогодні ми відзначаємо День Державного Герба України – одного з головних символів нашої незалежності!
Тризуб – це не просто знак, це тисячолітня історія, що об’єднує покоління українців, від княжої доби до сьогодення. Це символ боротьби, свободи та незламності нашого народу.
Віримо в нашу країну, шануємо її символи та разом будуємо майбутнє!
Слава Україні!
Обережно, тонка крига!
Ювенальна поліція України застерігає батьків та дітей щодо небезпеки виходу на лід у зимовий період!
Нестійка температура може призвести до утворення тонкої криги, яка не витримує вагу людини.
Особливо важливо забороняти дітям гратися поблизу водойм без нагляду дорослих.
Основні правила безпеки:
Уникайте виходу на лід, товщина якого менша за 7 см.
Не збирайтеся великими групами на одному місці.
Завжди повідомляйте дорослим про місце прогулянки біля водойм.
Якщо ви провалилися під лід – не панікуйте, кличте на допомогу та намагайтеся вибратися на міцний край.
Важливо пам’ятати, що необережна поведінка може призвести до небезпечних наслідків! Будьте обачні та дбайте про свою безпеку!
16 лютого – День єднання.
День, коли Україна говорить в один голос.
Ми різні, але нас об’єднує спільна мета. Ми з різних куточків, але наше серце б’ється в унісон. Ми – єдині, бо віримо, боремося і перемагаємо разом.
Нас намагалися розділити, але зробили лише сильнішими. Нас хотіли зламати, але ми стали незламними. Бо Україна – це не просто країна. Це дух, що неможливо знищити.
Сьогодні ми єдині. Сьогодні ми Україна. І так буде завжди!
11 лютого–День безпечного Інтернету — подію, яка нагадує нам про важливість розумного та відповідального користування мережею. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.
Основні правила , які варто пам’ятати:
Надійні паролі—захист від зловмисників, тож створюйте складні комбінації та не розголошуйте їх
Не довіряйте всьому, що читаєте в Інтернеті, перевіряйте джерела інформації
Конфіденційність перш за все: контролюйте налаштування приватності на своїх пристроях та в соцмережах
Інтернет без ненависті: поважайте інших користувачів, уникайте агресії та токсичної поведінки
День безпечного Інтернету ще раз нагадав: кожен із нас відповідальний за те, яким буде цифровий світ!
До Дня Державного Герба України КЗ "Краєзнавчий музей" Зарічненської селищної ради проводить художньо-патріотичний конкурс-виставку "Символ твоєї свободи".
Умови конкурсу-виставки відбуватимуться у ІІ етапи
І ЕТАП
1. Вмикаєте свою фантазію на всю потужність та починаєте творити
2. Важлива умова - хороший настрій
3. Малюєте малюнок у довільний формі основою якого має бути Герб ( фарбами, олівцями, фломастерами і т.п.)
4. Підписуєте свою роботу ПІБ та вік.
5. Малюнок обов'язково має бути формату А4 та в рамочці.
6. Свій готовий шедевр приносите до нас (в музей) за адресою вул. Грушевського, 1
7. Збір Ваших робіт триватиме з 11 по 14 лютого.
8. Участь можуть приймати діти різного віку.
ІІ ЕТАП
1. Після збору робіт(малюнків) формується виставка "Символ твоєї свободи".
2. Шляхом голосування ВСІ відвідувачі зможуть оцінити роботи учасників за допомогою вподобайок( вони будуть паперові).
3. Переможе той, хто набере найбільшу кількість вподобайок.
4. Голосувати за роботи можуть і самі учасники, і їх друзі, і просто відвідувачі.
5. Для одного відвідувача дається - одна вподобайка!
Для тої роботи, яка сподобалась найбільше!
6. Конкурс- виставка діятиме 2 дні, 19 та 20 лютого!
7. І найголовніше переможець отримає приз, а який саме дізнаєтесь згодом!
З нами буде цікаво, приймайте участь
Усім учасникам бажаємо творчого натхення!
Також запрошуємо Всіх бажаючих приєднатися та підтримати діток своєю вподобайкою
Вхід - 10 грн