Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Охорона праці

Дата: 14 січня о 13:44, Оновлено 14 січня о 13:45

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                           Загальні збори трудового колективу

                                           Привітівської гімназії

                                          протокол № 1 від «30» серпня 2024 р.

         

           ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

                        Привітівської гімназії

I.       Загальні положення

1.1.   Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на гарантоване забезпечення роботою з оплатою праці згідно з її кількістю та якістю, але не нижче від установленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять на бажання, з огляду на професійну підготовку, освіту, кваліфікацію та з урахуванням громадської необхідності.

Обов'язком і справою честі кожного працездатного громадянина України є добросовісна праця у вибраній ним галузі суспільно корисної діяльності, дотримання трудової дисципліни, бережливе ставлення до державного майна.

Трудова дисципліна — це не лише неухильне дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, а й свідоме творче ставлення до своєї роботи, забезпечення її високої якості, продуктивне використання робочого часу.

Трудова дисципліна забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для високопродуктивної роботи, свідомим ставленням до праці, застосуванням методів переконання й виховання, а також стимулювання добросовісної праці.

1.2.   Правила внутрішнього трудового розпорядку розроблені на основі ст. 142 Кодексу Законів про працю України, орієнтовані на подальше покращення трудової дисципліни, своєчасне й добросовісне виконання працівниками трудових обов'язків, раціонального використання робочого часу, підвищення якості та ефективності праці.

Ці правила поширюються на всіх працівників гімназії.

II.      Порядок призначення, переміщення та звільнення працівників

2.1. Призначення, переміщення та звільнення працівників відбувається відповідно до чинного в Україні законодавства про працю, про відпустки, про охорону праці.

Умови договору про працю, які погіршують становище працівників, як порівняти із законодавством, є недійсними. При прийняті на роботу на керівні посади адміністрація гімназії за погодженням із комітетом профспілки може встановлювати випробувальний термін до шести місяців. В інших випадках випробувальний термін установлюється відповідно до законодавства.

При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, що приймаються на роботу, дані про їхню партійну, релігійну та національну належність, а також документи, пред'явлення яких не передбачено чинним законодавством.

З наказом про прийняття на роботу працівник повинен бути ознайомлений під розпис в особовій картці, у якій дублюється відповідний запис із трудової книжки. У наказі вказується посада відповідно до штатного розкладу, умови оплати праці, наявність шкідливих та важких виробничих умов, пільги й компенсації за роботу з ними, термін дії трудового договору.

Допуск до самостійної роботи вперше прийнятих працівників здійснюється лише після видання відповідного наказу керівника школи, проведення з працівником вступного й первинного інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки, стажування на робочому місці (для працівників, зайнятих на роботах із підвищеною небезпекою).

2.5.   Перед початком роботи відповідно до трудового договору або у разі переведення працівника на іншу роботу керівник структурного підрозділу зобов'язаний:

провести з працівником первинний інструктаж із питань охо­рони праці й пожежної безпеки, пояснити його права та обов'язки, проінформувати під розпис про умови праці;

ознайомити працівника з цими правилами;

показати працівнику його робоче місце й забезпечити необхідними засобами для роботи;

видати під розпис один примірник посадової інструкції.

2.6. Працівник особисто повинен виконувати доручену йому роботу й не має права передоручати її виконання іншому.

На всіх працівників, для яких робота в гімназії є основною, ведуться трудові книжки в установленому законодавством порядку.

Розірвання трудового договору з працівником можливе лише через причини, передбачені чинним законодавством.

2.7.Працівник має право на власне бажання розірвати трудовий договір, укладений на необмежений термін, попередивши адміністрацію за два тижні, а також у разі порушення адміністрацією умов трудового або колективного договорів. Якщо в заяві про звільнення вказано одну з причин, передбачених ч. 1 ст. 38 КЗоТ України, адміністрація зобов'язана розірвати трудовий договір працівника, що звільняється.

2.8.За узгодженням між працівником і адміністрацією трудовий договір може бути розірваний до терміну попередження про звільнення

Трудовий договір, укладений на певний термін, може бути розірваний достроково, що передбачено в ч. 1 ст. 39 КЗоТ України.

2.9. Трудові договори з працівниками можуть бути розірвані з ініціативи адміністрації школи на основі чинного в Україні законодавства, при цьому узгодження цієї дії з профспілковою організацією передбачається чинними законами в кожному конкретному випадку й індивідуально.

2.10. До припинення дії трудового договору працівник зобов'язаний повернути школі отримані ним матеріальні цінності, документи, літературу, надані йому для виконання посадових обов'язків. При звільненні керівних працівників, а також матеріально відповідальних осіб прийом і передача матеріальних цінностей здійснюється за актом спеціально створеною для цього комісією.

2.11. Припинення трудового договору оформляється наказом по школі.
При звільненні на власне бажання або з поважної причини працівник

по закінченні терміну попередження про звільнення має право припинити виконання своїх обов'язків без повторного попередження адміністрації. Забороняється затримка чи перешкоджання звільненню працівника на власне бажання.

2.12. День видання наказу про звільнення працівника є для нього останнім.

III. Основні обов'язки працівників

3.1. Працівники гімназії, незалежно від займаної посади, зобов'язані:

дотримуватися Конституції України та інших законодавчих і нор­мативних актів України;

працювати чесно, добросовісно виконувати свої обов'язки, про­являти розумну ініціативу й творчий підхід у процесі праці;

постійно підвищувати свою кваліфікацію, професійний рівень;

неухильно дотримуватися трудової дисципліни, створювати атмосферу строгої товариської вимогливості й нетерпимості до працівників, що недобросовісно виконують свої посадові обов'язки;

використовувати робочий час для продуктивної праці;

не допускати дій та вчинків, які можуть негативно вплинути на репутацію інших працівників, авторитет школи загалом;

не здійснювати вчинки, які можуть бути розцінені як використан­ня службового становища з корисливою метою, а також проступків, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;

з повагою ставитися до керівництва школи, колег по роботі, до­сягати високої культури спілкування;

не проявляти, всупереч інтересам гімназії, схильність до якого-небудь підприємства, закладу, органу, об'єднання громадян або конкретної особи;

 не допускати дій, які принижують конституційний статус особистості кожного працівника;

берегти державну й комерційну таємниці, інформацію про громадян, що стала відомою під час виконання покладених поса­дових обов'язків, а також інформацію, яка згідно із законодавством не підлягає розголошенню;

дотримуватися вимог законодавчих і нормативних актів з охоро­ни праці, електро-, газо-, пожежонебезпеки;

дотримуватися порядку, що забезпечує зберігання матеріальних цінностей і документів;

з високою відповідальністю ставитися до виконання установле­них правил роботи з документами;

підгримувати порядок на робочому місці.

3.2. Коло посадових обов'язків (робіт), які виконує кожний працівник, конкретизується посадовою інструкцією, що розробляється індивідуально для кожної професії, виду робіт і кваліфікації безпосереднього виконавця керівником структурного підрозділу, погоджується з профкомом, службою з охорони праці й затверджується керівником школи.

IV. Основні обов'язки адміністрації гімназії

4.1. Адміністрація гімназії або за дорученням адміністрації керівники структурних підрозділів зобов'язані:

•        організувати трудову діяльність працівників так, щоб кожний працював строго за своїм фахом з урахуванням кваліфікації, мав закріплене за ним робоче місце й коло посадових обов'язків;

забезпечувати безпечні й нешкідливі умови праці для працівників, у разі неможливості цього завдяки специфіці виробничого процесу передбачати пільги й компенсації;

створювати необхідні умови для профілактики професійних за­хворювань та оздоровлення працівників; забезпечувати працівників засобами індивідуального та колективного захисту, санітарно-побутовими приміщеннями; організовувати за рахунок підприємства проведення медичних оглядів при прийомі на роботу й періодично (в процесі роботи) працівників, зайнятих на роботах із підвищеною небезпекою, а також у віці до 21-го року;

сприяти підвищенню кваліфікації працівників і рівня їхніх пра­вових та інших спеціальних знань;

забезпечувати матеріальну зацікавленість працівників у резуль­татах особистої праці й спільних результатах роботи всього колективу, економно й раціонально використовувати фонд заробітної плати, фонд матеріального забезпечення, а також інші джерела фінансування;

об'єктивно й справедливо розв'язувати питання щодо мораль­ного й матеріального заохочення працівників, які досягай значних результатів праці;

неухильно виконувати законодавство України про працю, ство­рювати належні умови для високоефективної праці;

не допускати виникнення між працівниками гімназії, іншими гро­мадянами трудових, міжнаціональних, міжрелігійних, політичних та інших конфліктів, стежити за моральним здоров'ям колективу, не до­пускати створення й діяльності на підприємстві політичних партій та воєнізованих формувань;

•        здійснювати контроль дотримання працівниками трудової дисципліни, виконання ними законодавчих та нормативних актів з охорони праці електро-, газо-, пожежонебезпеки.

4.2.   Адміністрація гімназії зобов'язана вжити заходів для своєчасної виплати заробітної плати працівникам в установлені терміни й розміри, передбачені законодавством, колективним і трудовими договорами.

4.3.   Адміністрація гімназії виконує свої зобов'язання в системі «працівник — роботодавець», строго керуючись чинним в Україні законодавством.

V. Робочий час та його використання

5.1.   Для всіх категорій працівників гімназії встановлюється п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями — суботою і неділею. Звичайна тривалість робочого тижня становить до 40 робочих годин (для педагогічних працівників тривалість робочого тижня становить до 36 робочих годин).

У випадках, передбачених ст. 56 КЗоТ України, окремим працівникам на їхнє бажання може встановлюватися неповний робочий день або тиждень з оплатою праці пропорційно до відпрацьованого часу.

5.2.   Від понеділка до п'ятниці час початку та закінчення роботи, перерви для відпочинку та обіду з урахуванням виробничої необхідності й визначеної законодавством тривалості встановлюється:

5.2.1. Для адміністративно-управлінського апарату:

початок робочого дня — 8 год 00 хв;

кінець робочого дня — 16 год 00 хв;

обідня перерва — 13 год 00 хв — 14 год 00 хв.

5.2.2. Для структурних підрозділів, що забезпечують виробничу сферу:

початок робочого дня — 8 год 00 хв;

кінець робочого дня — 16 год 30 хв;

обідня перерва — 13 год 00 хв — 13 год 30 хв.

Для працівників чергової частини встановлюється змінний графік роботи при тривалості робочої зміни не більше від 12 год, перерва між змінами — не менше від подвійної тривалості робочої зміни (включаючи обідню перерву). Фіксована перерва на обід для цієї категорії працівників не встановлюється, але дається можливість для прийняття їжі впродовж робочого часу й на робочому місці.

Для педагогічних працівників:

початок робочого дня — 8 год 00 хв;

кінець робочого дня — 15 год 40 хв;

обідня перерва — відповідно до розкладу, але не більше ніж 30 хв. Відповідно  до ст. 53 КЗоТ України тривалість робочого дня

напередодні святкових днів скорочується на 1 год.

За рішенням адміністрації, з огляду на виробничу необхідність, окремим працівникам може встановлюватись інший графік роботи, зокрема на умовах і в порядку, передбаченому чинним законодавством.

5.3.   Для виконання термінової або непередбаченої роботи, за письмовим наказом керівника гімназії, працівники зобов'язані виходити на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні. Компенсація за роботу в ці дні здійснюється згідно зі ст. 107 КЗоТ України (у подвійному розмірі або в одинарному з наданням додаткового вихідного дня).

5.4.   Облік робочого часу й складання табеля фактичного знаходження на робочому місці здійснюється керівником відповідного структурного підрозділу.

За окремий характер роботи, інтенсивність праці, активну участь у госпрозрахунковій діяльності гімназії, окрім основних посадових обов'язків, працівникам можуть бути призначені доплати за основними посадовими окладами, що встановлюються керівником індивідуально.

У робочий час забороняється:

відволікати працівників від виконання ними безпосередніх по­садових обов'язків, відкликати або знімати з роботи для виконан­ня громадських обов'язків і проведення різноманітних заходів, які не пов'язані з виробничою діяльністю (спортивні змагання, участь у художній самодіяльності, туристичні поїздки тощо);

призначати збори, засідання, наради з громадських питань.

5.7.   Порядок надання працівнику щорічної та додаткової відпусток, що оплачуються, установлюється керівником школи погодженим із профкомом і затвердженим графіком відпусток працівників, складеним на основі доповідних записок керівників структурних підрозділів.

При складанні графіка відпусток враховується необхідність нормальної роботи освітнього закладу, особисті інтереси працівників.

Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше ніж 5 січня й доводиться до відома всіх працівників під розпис.

Тривалість щорічної і додаткової відпусток визначена ст. 6, 7, 8 Закону України «Про відпустки», при цьому тривалість основної відпустки має бути не менше ніж 24 календарні дні. Право працівника на основну та додаткову відпустки, які оплачуються, у повному обсязі настає після шести місяців неперервної роботи в школі.

5.8. В особливих випадках, за письмовим розпорядженням керівника школи, працівники можуть бути відізвані зі щорічної та додаткової відпустки. Невикористана при цьому частина відпустки надається працівникові в будь-який, зручний для нього, час поточного року або додається до відпустки в наступному році.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про відпустки» частина відпустки працівника може бути замінена грошовою компенсацією. При цьому сумарна протяжність основної та додаткової відпусток, які оплачуються, має бути не менше ніж 24 календарні дні.

VI.    Заохочення за успіхи в роботі

6.1.   За зразкове виконання трудових обов'язків, багаторічну та сумлінну працю, значний вклад у розвиток гімназії, інші успіхи в роботі до працівників можуть застосовуватися такі заохочення:

оголошення подяки;

грошова премія;

нагородження цінним подарунком.

Заохочення оголошується наказом керівника школи та заноситься до трудової книжки. При застосуванні заохочення має дотримуватися моральне та матеріальне стимулювання праці.

6.2.   За особливі трудові заслуги, наукові досягнення, професійну майстерність адміністрація гімназії, спільно з профспілковим комітетом, мають право клопотати перед держадміністрацією області про нагородження відповідних працівників державними нагородами.

6.3.   Працівники, які успішно й добросовісно виконують свої посадові обов'язки, мають перевагу при отриманні пільг у галузі соціально-культурного й житлово-побутового обслуговування. Такі працівники професійно зростають, продовжують трудові відносини.

VII.   Відповідальність за порушення трудової дисципліни

Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання без поважних причин працівником покладених на нього посадових обов'язків, а також проступок, який принижує його як працівника школи або дискредитує школу, тягне за собою застосування дисциплінарних стягнень, а також інших заходів, які передбачені чинним законодавством.

За порушення трудової дисципліни до працівника можуть застосовуватися стягнення:

догана;

звільнення.

Звільнити працівника можна за систематичне невиконання без поважних причин посадових обов'язків, покладених на нього трудовим договором, посадовою інструкцією і цими правилами, якщо раніше до нього вже застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського впливу, зокрема за прогул.

Прогул — це відсутність на робочому місці без поважних причин понад 3 год впродовж робочого дня (п. 7, 8 ст. 40 КЗоТ України).

7.3.   За здійснення педагогічним, науково-педагогічним працівником аморального проступку, несумісного з виконанням виховної функції, його звільняють (п. З ст. 41 КЗоТ України).

7.4.   Дисциплінарні стягнення накладаються керівником школи. Керівник школи має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати матеріал про порушення трудової дисципліни працівником на розгляд трудового колективу.

7.5.   Керівники, колективи структурних підрозділів зобов'язані створювати атмосферу нетерпимості до порушень трудової дисципліни, виявляти й боротись із фактами приписок та недостовірності у веденні документів, проявляти сувору товариську нетерпимість до працівників, які недобросовісно виконують свої посадові обов'язки, застосовувати до порушників заходи громадського впливу.

7.6.   Основою для накладання дисциплінарного стягнення можуть бути матеріали службового розслідування за фактом порушення трудової дисципліни працівником, письмового пояснення ним причин порушення дисципліни. Відмова працівника дати письмове пояснення не може бути основою для ненакладання стягнення.

Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо після виявлення вчинку, але не пізніше від одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи час звільнення працівника від виконання посадових обов'язків через хворобу або відпустку.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше ніж через шість місяців від дня здійснення проступку.

7.7.   За кожне порушення трудової дисципліни застосовується одне дисциплінарне покарання. Повне або часткове позбавлення премії може застосовуватися незалежно від дисциплінарного стягнення.

7.8.   При виборі виду стягнення мас враховуватися ступінь тяжкості здійсненого вчинку та його наслідки, обставини, при яких здійснено проступок, попереднє ставлення порушника до роботи, а також інші обставини, які можуть суттєво вплинути на вибір стягнення.

7.9.   Якщо працівнику була встановлена до плата за інтенсивність, за окремий режим праці, виконання додаткового обсягу робіт, вона може бути знята керівником гімназії без попереднього повідомлення працівника й без погодження з профспілковою організацією У разі, якщо працівник не справляється з додатковою роботою або підвищеною інтенсивністю праці, а також якщо відпала потреба у встановлені особливого режиму праці.

7.10. Стягнення оголошується наказом керівника гімназії. У якому обґрунтовуються мотиви його застосування. Наказ доводиться до відома працівника під розпис. Незгода працівника з накладеним на нього стягненням може бути оскаржена в суді.
Відмова працівника підписати наказ про накладання на нього дисциплінарного стягнення або незгода його з видом стягнення фіксується адміністрацією і не є основою для відміни наказу.

7.11. Якщо впродовж року від дня накладання на працівника дисциплінарного стягнення до нього не буде застосоване нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник, який отримав дисциплінарне стягнення, не допустив нового порушення дисципліни й проявив себе з кращого боку, стягнення може бути знято до закінчення року особою, яка його наклала.

Протягом часу дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

VIII. Порядок розв'язання трудових спорів

8.1.   Трудові спори розглядаються в порядку, передбаченому чинним в Україні законодавством.

8.2.   Для розгляду трудових спорів на загальних зборах трудового колективу школи обирається спеціальна комісія, якщо працівник самостійно або за участю профспілкової організації не врегулював протиріччя на безпосередніх переговорах з адміністрацією гімназії.

     

Директор гімназії             Валентина ПОЛЮХОВИЧ

Голова профкому             Світлана МІНЬКО

З наказом ознайомлено;

Надія ХОМИЧ                                                 Христина ПОДЕРНЯ

Валентина КИРИКОВИЧ                               Ігор ЛИТВИНЧУК

Світлана ДИМАРЧУК                                    Віктор ХОМИЧ

Тетяна ХОМИЧ                                               Ярослава ГИНАЛЮК

Олена ПОЛЯК                                                 Галина ТАТАРІНЦЕВА

Світлана МІНЬКО

Світлана ЗЕЛЕНКОВСЬКА

Ірина ХОМИЧ

Надія ПЕТРОВЕЦЬ

 

ПОГОДЖЕНО                                       ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова профкому                               директор гімназії       

«__»серпня 2024 р.                                «__»серпня     2024 р.

ЗАХОДИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ВИМОГ З ОХОРОНИ ПРАЦІ НА 2024/2025 Н. Р.

№з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

1

Перевірити готовність гімназії до нового навчального року з питань дотримання вимог техніки безпеки та охорони праці

Серпень

Адміністрація та профком гімназії

2

Переглянути, а в разі потреби відкоригувати,зареєструвати в новій редакції інструкції з техніки безпеки

Вересень

Адміністрація

3

Поновити та перереєструвати посадові інструкції та інструкції з охорони праці за планом реєстрації

За

Терміном

ДП

Адміністрація

4

Поновити й перевірити наявність планів евакуації учнів та працівників із будівлі під час надзвичайної ситуації

Вересень

Адміністрація,служба з охорони Праці

5

Поновити куточки з техніки безпеки, аптечки першої медичної допомоги в кабінетах

Вересень

Завідувачі

Кабінетів

6

Провести плановий (первинний, повторний, на робочому місці тощо) інструктаж із техніки безпеки з усіма учасниками навчально-виховного процесу

Не менш

ніж двічі на

рік

Директор

7

Організувати проведення занять і перевірку знань із питань охорони праці й техніки безпеки з учасниками навчально-виховного процесу (графік, облік, розклад)

За графіком

8

Перевіряти виконання вимог техніки безпеки та охорони праці в приміщеннях  гімназії двічі на рік. У приміщеннях підвищеної небезпеки — раз на квартал

Протягом року

Служба з охорони праці, адміністрація

9

Започаткувати оперативні рейди-контролі дотримання вимог техніки безпеки та охорони праці під час навчально-виховного процесу

Раз на місяць

10

Розглядати питання аналізу стану дотримання вимог техніки безпеки та охорони праці в закладі на нарадах, зборах тощо

Раз на місяць

Додаток

до наказу № 111-од

від 02.09.2024 р.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Привітівської гімназії на 2024/2025 навчальний рік

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Правила поведінки здобувачів освіти базуються на Законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті закладу освіти.

2. Здобувачі освіти приходять до закладу за 15-20 хвилин до початку занять, чистими і охайними, займають своє робоче місце, готують все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

3. Не можна приносити на територію закладу освіти з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

5. Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти із закладу освіти та її території в урочний час.

6. У разі пропуску занять здобувачі освіти зобов'язані пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувачі освіти зобов'язані представити довідку з медичної установи.

7. Здобувачі освіти повинні проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших, поступатися дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

8. Поза закладом здобувачі освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я закладу освіти.

9. Здобувачі освіти бережуть майно, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу освіти.

10. Булінг є неприпустимою формою поведінки здобувачів освіти в закладі та за його межами.

11. Здобувачі освіти зобов'язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

12. На першу вимогу вчителя здобувачі освіти зобов’язані давати щоденник.

13. Здобувачі освіти повинні щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.

14. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити і письмове приладдя.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

1. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2. Якщо під час занять здобувачам освіти необхідно вийти з класу, то вони повинні попросити дозволу у вчителя.

3. Під час відповіді на запитання вчителя здобувачі освіти повинні відповідати виразно, зрозуміло.

4. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

5. Без дозволу вчителя користуватись мобільним телефоном ЗАБОРОНЕНО

6. На уроках дистанційного навчання дотримуйся академічної доброчеснрсті,не запізнюйся,заходь під своїм прізвищем ( усі незнайомці залишаться "за дверима"конференції),привітайся з учителем та друзями,вчасно виконуй завлання.

7. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні на уроці.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

1. Під час перерви здобувачі освіти зобов'язані:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами закладу освіти вітатися;

- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

2. Час перерви — особистий час кожного. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.

3. Під час перерв забороняється бігати по школі, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

4. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

5. У закладі освіти та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

6. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

7. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В ЇДАЛЬНІ

1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

2. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

5. Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.

6. Здобувачі освіти самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

7. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

8. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

1. До закладу освіти здобувачі освіти повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури обов’язкова спортивна форма.

2. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.

3. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

4. Знаходитися в закладі освіти у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.